Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9AOÇ Davaları Haritası
Kaçak saray’a bıldırcın yuvası

Kaçak saray’a bıldırcın yuvası

Kaçak saray’da tavuk kümeslerinden sonra bıldırcın kümesleri yapılıyor.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde yapılan basın toplantısında Kaçak Saray’da bıldırcın kümesleri yapıldığı açıklandı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Atatürk Orman Çiftliği’ni Atatürk, halkım hilesiz nefis gıda yesin diye halka bağışladı. Kaçak saray’da oturanlar nefis ve hilesiz  gıdaları sadece kendileri yesin Atatürk Orman Çiftliğinin katletsin diye bağışlamadı.” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Atatürk Orman Çiftliğinin halka nefis ve hilesiz gıdalar yetiştirilmesi için halka armağan edildiğini , şartlı bağış yapıldığını ifade eden Candan, “ Tavuk kümeslerinin ardından, Kaçak saray’da bıldırcın kümesleri yapıldığı duyumunu aldık. Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasından beş kat daha fazla fosfor,8 kat daha fazla demir, 9 kat daha fazla demir, 6 kat daha fazla B1 vitamini, 15 kat daha fazla B2 vitamini içeriyor. Stresi ve yaşlanmayı engellediğine dair doktorların açıklamaları da var. Çocuklarımız GDO’lu gıdalara mahkum bırakılır, GDO’lu gıdaların ülkeye girişinin denetiminde sıkıntı yaşanırken,tohumlar yurt dışından getirtilirken  ülkenin en önemli topraklarında sadece kendilerine nefis, hilesiz gıda yemek istemelerini manidar buluyoruz. Tüm Türkiye halkı nefis ve hilesiz gıda yesin diye kurulan Atatürk Orman Çiftliği’nde, şimdide kendileri bıldırcın yumurtası yiyebilmek için kümes yaptırıyor. Atatürk Orman Çiftliği'nde Atatürk'ün vasiyeti ihlal edilerek, hukuksuz bir şekilde kaçak saray yaparsanız, her şeyiniz tartışmaya başlanır. Halkınız yoksul işsiz ve asgari ücretle çalışırken bıldırcın yumurtası yemek isterseniz, bu tartışılır daha da çok tartışılacaktır.” 

Mimarlar Odası Ankara Şube 2. Başkanı Ali Atakan ise “ İşsizliğin hat safada olduğu memleketimizde, insanlar çocuklarına ekmek götürmek için ağır koşullarda çalışırken, sofralarından kuş sütünü eksik etmeyenlerin, Türkiye’yi kalkındırıp büyütmekten bahsetmelerini anlamsız buluyorum. İçinde bulunduğumuz bu durumu Türkiye halkı hak etmiyor.”

 “Talanı AOÇ ve Kaçak saray mücadelemizle anlatacağız"

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan seçimlerin yaklaştığına da dikkat çekerek, “Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin önünde seçimlere dair önemli bir görev düştüğüne inanıyoruz. Seçimler yaklaşırken, Kaçak saray üzerinden bağımsız bir kampanya yürüteceğiz, kaynak olarak ürettiğimiz her şeyi herkes kullanabilir. Kaçak sarayın maliyetleri, Atatürk Orman Çiftliği'nin taşıdığı değerler, vergilerimizin nasıl çarçur edildiği, kentimizin nasıl talan edildiğini,hukukun ve değerlerin nasıl yok edildiğini, Türkiye demokrasisine katkı sağlamak için AOÇ ve Kaçak saray üzerinden kampanya yürüteceğiz. Seçimler sürecinde klipler üreterek, esprili spotlar hazırlayacağız. Atatürk Orman Çiftliği ve Kaçak Saray Mücadelesini il il dolaşarak tüm Türkiye’ye taşımaya devam edeceğiz.Vites yükselteceğiz. Rehberli "kaçak saray" turları programlayacağız, Halkımızın değerlerini nasıl altüst ettiler, hangi maliyetlerle bu şatafatı yaptılar, hepsini halkımıza anlatacağız.AOÇ'nin kuruluş günü olan 5 Mayısta ilişkin etkinlikler planlayacağız,Seçim süreci, kaçak saray malzemesi ile çocukların diline düşecek.” Şeklinde konuştu.

Candan, Atatürk Orman Çiftliği alanlarının şartlı bağış ilkelerine uygun olarak  kamusal kullanımı, hali hazırda bulunan mevcut yapıların ve kaçak yapıların geleceğine de karar verilecek fikir yarışmasının hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğunu, söyleyerek, Jüri üyeleri arasında Almanya’dan, İsviçre’den, Küba’dan jüri üyeleri olduğuna dikkat çekti.  


Toplam Görüntülenme : 20302
Kategori Haberleri

Yargıtay ne karar verirse versin AOÇ mücadelesi sürecek
Atatürk Orman Çiftliği’nde, Atatürk'ün Vasiyeti ve Şartlı Bağışını İhlalin tespiti ve müdahalenin meni davasının Yargıtay 14.Hukuk Dairesi'nde duruşması yapıldı.
19 Mart 2019
AOÇ üzerinden rejimle hesaplaşma yeni talanlara devam ediyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, “AOÇ üzerinden rejimle hesaplaşma devam ediyor. AOÇ kanunsuzca talan ediliyor. AOÇ’yi parsel parsel takip ediyoruz.  Kamuoyunu bu konuda duyarlılığa davet ediyoruz. Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak tüm talan plan değişikliklerini yargıya taşıyoruz. Bazı planlara yönelik davaları açtık. Diğerlerine de askı süreci biter bitmez dava açacağız. AOÇ alanları özgürleşene kadar mücadele edeceğiz” diyerek tepki gösterdi.
25 Şubat 2019
Şehir hastaneleri ODTÜ ve AOÇ’yi katledecek
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası, şehir hastanelerini ve ODTÜ yolunu düzenlediği basın toplantında masaya yatırdı. Meslek odaları ODTÜ’de yapılan ağaç katliamını ve rektörün tavrını kınarken,  sorunun ODTÜ yolundan ibaret olmadığını, kaynaklarımızın uluslararası sermayeye peşkeş çekildiğini vurguladı.
13 Eylül 2017
Gökçek algı operasyonu yapıyor
Meslek odaları, Gökçek’in odalar kaybetti açıklamasına “AOÇ talanı  yargı kararlarına bırakılmayacak kadar ortada. Dava devam ediyor. Davayı kaybetmedik” diyerek tepki gösterdi
05 Aralık 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!