Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9AOÇ Davaları Haritası
“Talanı sağır sultan duydu Mehdi Eker duymadı”

“Talanı sağır sultan duydu Mehdi Eker duymadı”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e cevap vermekte gecikmedi.  

“AOÇ’den yol da kavşak da geçecek” şeklinde açıklama yapan Mehdi Eker’in Atatürk Orman Çiftliği'ne (AOÇ) ilişkin son dönemde çeşitli eleştirilerin yapıldığını söylemesi ve AOÇ’de talan olmadığını belirtmesi üzerine, AOÇ Yok Olmasın kampanyalarını yürüten  Mimarlar Odası’ndan  Eker’e tepki yağdı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan Eker’in konuşmalarını değerlendirerek, “Yöneticilerin  topluma karşı doğruları söylemesi gerektiğini, yalan yanlış bilgilerle halkı yanıltmaya çalışmanın etik olmadığını, AOÇ’deki talanı sağır sultan bile duydu,Mehdi Eker duymamış, üzüntü verici bir durum, dedi…AOÇ için toplumda bir duyarlılık oluştuğunu, yetkililerin bu duyarlılığı değerlendirerek, AOÇ ye zarar verici yaptırımlarından vazgeçmesi gerekirken, suç üzerinde bastırılmış gibi kendilerini savunmaları anlamsız” dedi.

AOÇ’nin 1.Derece Sit alanından 3.derece sit alanına düşürüldüğünü hatırlatan Ankara Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan ise  “yol yapmak için AOÇ arazisinde 3000 ağaç kesiliyor Orman genel müdürü 9 bin ağacın taşınacağını söylüyor, kaçak göçek başbakanlık hizmet binası yapılıyor,  AOÇ’deki tahribatla ilgili davalar sürüyor, AOÇ’nin bütün kapıları bize ve herkese kapanıyor, Tarım ve Gıda Bakanı, talan yok diyor. Talanla birlikte bir de ortada kocaman yalanlar var…Sormak isteriz Tarım ve Gıda Bakanı Mehdi Eker’e kendi söylediklerine inanıyor mu?, Akşam yatağa yatarken vicdanı rahat mı? Türkiye’de mi yaşıyor başka yerde mi? Hiç aynaya bakıyor mu? AOÇ ile ilgili tüm tahribatlar ortada, hükümet AOÇ’de sobelendi, şimdi yanlış beyanatlarla kendilerini aklamaya çalışıyorlar ama nafile” şeklinde konuştu.


Toplam Görüntülenme : 20439
Kategori Haberleri

Yargıtay ne karar verirse versin AOÇ mücadelesi sürecek
Atatürk Orman Çiftliği’nde, Atatürk'ün Vasiyeti ve Şartlı Bağışını İhlalin tespiti ve müdahalenin meni davasının Yargıtay 14.Hukuk Dairesi'nde duruşması yapıldı.
19 Mart 2019
AOÇ üzerinden rejimle hesaplaşma yeni talanlara devam ediyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, “AOÇ üzerinden rejimle hesaplaşma devam ediyor. AOÇ kanunsuzca talan ediliyor. AOÇ’yi parsel parsel takip ediyoruz.  Kamuoyunu bu konuda duyarlılığa davet ediyoruz. Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak tüm talan plan değişikliklerini yargıya taşıyoruz. Bazı planlara yönelik davaları açtık. Diğerlerine de askı süreci biter bitmez dava açacağız. AOÇ alanları özgürleşene kadar mücadele edeceğiz” diyerek tepki gösterdi.
25 Şubat 2019
Şehir hastaneleri ODTÜ ve AOÇ’yi katledecek
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası, şehir hastanelerini ve ODTÜ yolunu düzenlediği basın toplantında masaya yatırdı. Meslek odaları ODTÜ’de yapılan ağaç katliamını ve rektörün tavrını kınarken,  sorunun ODTÜ yolundan ibaret olmadığını, kaynaklarımızın uluslararası sermayeye peşkeş çekildiğini vurguladı.
13 Eylül 2017
Gökçek algı operasyonu yapıyor
Meslek odaları, Gökçek’in odalar kaybetti açıklamasına “AOÇ talanı  yargı kararlarına bırakılmayacak kadar ortada. Dava devam ediyor. Davayı kaybetmedik” diyerek tepki gösterdi
05 Aralık 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!