Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9AOÇ Davaları Haritası
Atatürk Orman Çiftliği Türk Halkınındır ve Korunmalıdır!

Atatürk Orman Çiftliği Korunmalıdır.

To: T.C. President, Abdullah Gül,
T.C. Prime Minister, Recep Tayyip Erdoğan,
T.C. Minister of Forestry, Veysel Eroğlu,
T.C. Minister of Culture and Tourism, Ömer Çelik,

Atatürk Orman Çiftliği 1925 yılında, “Orman Çiftliği” adıyla kurulmuş ve 1937 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyet mektubu ile Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Halkına emanet edilmiştir.

Bozkır ve bataklıktan, bilim ve teknik kullanarak ve uygulayarak kamu girişimciliğinin en güzel örneği verilmiş ve örnek çiftlik yaratılmıştır. Bu alan,birinci derece tarihi ve doğal sit alanı olarak tescil edilmiştir.

Atatürk Orman Çiftliğinde Başbakanlık Sarayının yapılması bu çiftlikte onarılmaz hasarlara yol açmaktadır: Ağaçlar kesilmekte, yeşil alanlar yok edilmekte ve “Orman Çiftliği”, ormanlıktan çıkartılıp başka bir yapıya dönüştürülmektedir. Buna ek olarak:

1- Atatürk’ün Selanik’te ki evinin kopyası olan Atatürk Evi’nin yıkılması,
2- Arazinin bir kısmının ABD Büyükelçiliğine tahsis edilmesi,
3- Bu arazide bir köy kurulması söylentileri görsel ve yazılı basında yer almaktadır.

Biz Amerika ve İngiltere Atatürk Dernekleri olarak bütün bu gelişmeleri şiddetle kınıyoruz!

Türkiye’mizin, içinde “Atatürk” geçen her türlü düşünce ve ifadeye karşı düşmanca bir tavır ve giderek dozu artan bir anlayışla yönetildiğini gözlemliyoruz. Bunun nedenlerini biliyor, Atatürk Orman Çiftliğinde yapılmak istenenleri de bu çerçevede değerlendiriyoruz!

Atatürk Orman Çiftliği taşıdığı tarihsel, fiziksel ve kültürel değerleri ile hepimizindir ! Bu Çiftlik, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Büyük Önder Atatürk tarafından hepimize, Türk Halkına miras bırakılmıştır!

TÜRK HALKINA DANIŞILMADAN, TÜRK HALKININ İZNİ ALINMADAN Atatürk Orman Çiftligini üçüncü derecede doğal site geçirilmesi, imar izni çıkararak “Saray Kurmak” ya da bu çiftliği yok edip başka amaçlarla kullanmak, veya bir başka ülkeye kiralamak hiç kimsenin hakkı değildir, yetkisi dahilinde de değildir! Bu hak hiç kimseye verilmemiştir!

Türkiye Cumhuriyetinin ne bir Cumhurbaşkanı, ne bir Başbakanı, ne de herhangi bir politik kişiliği, TÜRK HALKINA SORMADAN, TÜRK HALKININ İZNİNİ ALMADAN ona ATA’sından miras kalmış tarihi ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ üzerinde herhangi bir tasarrufta bulunamaz!.

Biz, Amerika ve İngiltere Atatürk Dernekleri, bu görüşlerimizi TÜRK HALKI ADINA VE TÜRK HALKININ BİR PARÇASI OLARAK ilgililere, ve Sayın Basin Mensuplarına duyururuz.Amerika Atatürk Derneği,
İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği
Yönetim Kurulu Üyeleri

Toplam Görüntülenme : 18765
Kategori Haberleri

Yargıtay ne karar verirse versin AOÇ mücadelesi sürecek
Atatürk Orman Çiftliği’nde, Atatürk'ün Vasiyeti ve Şartlı Bağışını İhlalin tespiti ve müdahalenin meni davasının Yargıtay 14.Hukuk Dairesi'nde duruşması yapıldı.
19 Mart 2019
AOÇ üzerinden rejimle hesaplaşma yeni talanlara devam ediyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, “AOÇ üzerinden rejimle hesaplaşma devam ediyor. AOÇ kanunsuzca talan ediliyor. AOÇ’yi parsel parsel takip ediyoruz.  Kamuoyunu bu konuda duyarlılığa davet ediyoruz. Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak tüm talan plan değişikliklerini yargıya taşıyoruz. Bazı planlara yönelik davaları açtık. Diğerlerine de askı süreci biter bitmez dava açacağız. AOÇ alanları özgürleşene kadar mücadele edeceğiz” diyerek tepki gösterdi.
25 Şubat 2019
Şehir hastaneleri ODTÜ ve AOÇ’yi katledecek
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası, şehir hastanelerini ve ODTÜ yolunu düzenlediği basın toplantında masaya yatırdı. Meslek odaları ODTÜ’de yapılan ağaç katliamını ve rektörün tavrını kınarken,  sorunun ODTÜ yolundan ibaret olmadığını, kaynaklarımızın uluslararası sermayeye peşkeş çekildiğini vurguladı.
13 Eylül 2017
Gökçek algı operasyonu yapıyor
Meslek odaları, Gökçek’in odalar kaybetti açıklamasına “AOÇ talanı  yargı kararlarına bırakılmayacak kadar ortada. Dava devam ediyor. Davayı kaybetmedik” diyerek tepki gösterdi
05 Aralık 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!