Ana SayfaHakkımızdaHaberlerBasınAOÇ ve HukukBaşkent DayanışmasıKaçak SarayAnka ParkMarmara KöşküAOÇ ABD Çiftliği OlmayacakSergilerArşiv / BelgelerProje Fikir 9AOÇ Davaları Haritası
Kaçak Sarayın Çatısı Ateş Pahası

Kaçak Sarayın Çatısı Ateş Pahası

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Atatürk Orman Çiftliğinde yasadışı yapılan Kaçak Saray ve kaçak eklentilerinin peşini bırakmıyor.  Kaçak Sarayın lüks malzemeleri ile ilgili her gün yeni bilgileri kamuoyu ile paylaşan Mimarlar Odası Ankara Şubesi bu kez de, kaçak sarayın çatı maliyetlerini ve malzemelerini açıkladı.Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan  Kaçak Saray'ın ve eklentilerinin çatısı için, alman malı özel  çinko kullanıldığını ifade etti.Rheinzink marka bu malzemenin içerisinde, alüminyum, bakır ve titanyum olduğunu , çatı aksamının  metrekaresinin    600 avro, yaklaşık  1800 TL+ KDV civarında olduğunu belirtti. Candan "Kaçak Sarayın çatısı ateş pahası" dedi.

"Kaçak Sarayın Çatısı 89 bin 568 asgari ücretlinin maaşına denk"

Atatürk Orman Çiftliği'nde yasa dışı inşaa edilen ve Danıştay tarafındanda kaçak olduğu perçinlenen  kaçak sarayın hiç bir şekilde meşruiyeti olmadığını, temelininde çatısınında ateş pahası olduğunu söyleyen Candan şöyle devam etti. "Kaçak Sarayın çatılarında kullanılan titanyumlu çinko , ithal malzemenin,metrekaresi  kdv dahil 2124 lira civarında. Kaçak yerleşkenin çatı yüzeyleri yaklaşık 35 bin metrekare civarında. Kırımlar ve firelerle birlikte 40 bin metrekarelik çatı  yüzeyi, ithal, yanmaz, titanyumlu çinko ile kaplanmış durumda.Bu metrekareye camii ve kongre merkezinin çatı yüzeyleri dahil değil.Kaçak sarayın ve eklentilerinin çatı maliyeti  yaklaşık 85 milyon lira. Kaçak sarayın çatısı 89 bin 568 asgari ücretlinin maaşına denk. Bir asgari ücretlinin ortalama 4 kişilik aileden oluştuğu varsayıldığında, Kaçak sarayın çatısının maliyeti  358 bin 272 kişinin yaşamını doğrudan etkiliyor.KAçak Saray'ın abartılı çatı maliyeti  355 bin nüfuslu  Düzce'de her evden bir kişinin iş sahibi olmasına denktir.Kaçak sarayın çatısının maliyeti Düzce halkını düze çıkartırdı"   şeklinde konuştu.

Candan 1.derece doğal ve tarihi sit alanında  Atatürk'ün şartlı bağışı ihlal edilerek , hukuksuz bir şekilde , Atatürk Orman Çiftliği'nin bağrına saplanan kaçak sarayla birlikte, kaçak konut, kaçak kongre merkezi  kaçak camii ile ilgili,bu hukuksuzluğu yapanlar yargı önüne çıkana kadar mücadelemiz devam edecek, şeklinde konuştu.


Toplam Görüntülenme : 18628
Kategori Haberleri

Yargıtay ne karar verirse versin AOÇ mücadelesi sürecek
Atatürk Orman Çiftliği’nde, Atatürk'ün Vasiyeti ve Şartlı Bağışını İhlalin tespiti ve müdahalenin meni davasının Yargıtay 14.Hukuk Dairesi'nde duruşması yapıldı.
19 Mart 2019
AOÇ üzerinden rejimle hesaplaşma yeni talanlara devam ediyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, “AOÇ üzerinden rejimle hesaplaşma devam ediyor. AOÇ kanunsuzca talan ediliyor. AOÇ’yi parsel parsel takip ediyoruz.  Kamuoyunu bu konuda duyarlılığa davet ediyoruz. Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak tüm talan plan değişikliklerini yargıya taşıyoruz. Bazı planlara yönelik davaları açtık. Diğerlerine de askı süreci biter bitmez dava açacağız. AOÇ alanları özgürleşene kadar mücadele edeceğiz” diyerek tepki gösterdi.
25 Şubat 2019
Şehir hastaneleri ODTÜ ve AOÇ’yi katledecek
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası, şehir hastanelerini ve ODTÜ yolunu düzenlediği basın toplantında masaya yatırdı. Meslek odaları ODTÜ’de yapılan ağaç katliamını ve rektörün tavrını kınarken,  sorunun ODTÜ yolundan ibaret olmadığını, kaynaklarımızın uluslararası sermayeye peşkeş çekildiğini vurguladı.
13 Eylül 2017
Gökçek algı operasyonu yapıyor
Meslek odaları, Gökçek’in odalar kaybetti açıklamasına “AOÇ talanı  yargı kararlarına bırakılmayacak kadar ortada. Dava devam ediyor. Davayı kaybetmedik” diyerek tepki gösterdi
05 Aralık 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!